W tym ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu towarzyszyli nam znamienici goście, m.in pan Zbigniew Raszka – syn Ludwika Raszka, który po śmierci kapitana Władysława Ważnego przejął jego stanowisko, ksiądz Biskup dr Mariusz Leszczyński, Pan Tomasz Lorenc – wicewojewoda Podkarpacki, Pan dr Grzegorz Patruś – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, Pani Barbara Broź – starosta lubaczowski, Pan dr hab. Dariusz Iwaneczko – Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Pani Maria Rejman z Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa, rodzina patrona, władze naszej gminy, prezesi firm, które wspierają nasza szkołę, goście z Sośnicy Jarosławskiej na czele z wójtem Radymna Panem Bogdanem Szylarem oraz Panią Dyrektor szkoły Anetą Łysy. Obecna była również Komendantka Hufca ZHP Lubaczów hm. Anna Hawrylak. Zebrani obejrzeli niezwykle wzruszający występ artystyczny uczniów „Patron, który prowadzi” przygotowany przez Panie Justynę Grechutę i Jolantę Lautenszleger.
Częścią obchodów 60. rocznicy nadania szkole imienia było odsłonięcie muralu kpt. Władysława Ważnego oraz nadanie 3 Drużynie Harcerskiej z Rudy Różanieckiej imienia patrona.
Uroczystą Mszę Świętą celebrował Biskup dr Mariusz Leszczyński, a Orkiestra Dęta z Cieszanowa uświetniła ją swoją obecnością.
60-lecie nadania szkole imienia to również święto całej społeczności szkolnej. Z tej okazji nauczyciele otrzymali pamiątkowe albumy. Był to niezwykle wzruszający moment, któremu towarzyszyły słowa piosenki wyśpiewanej przez uczniów „Szkoła to my, uczniowie i rodzice, nauczyciele”