Nazwa konkursuEtapUcz.Osiągnięcia uczniówOsoba przygotowująca
VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelnikówogólnopolski3I miejsce i zdobycie tytułu
MISTRZA POLSKI: Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki
Bożena Kasperska, Jolanta Lautenszleger, Marta Kościelecka, Grzegorz Wajs, Mariusz Franus,
Rodzice
VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelnikówwojewódzki3I miejsce i zdobycie tytułu MISTRZA WOJEWÓDZTWA: Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz SzajdeckiBożena Kasperska, Jolanta Lautenszleger, Mariusz Franus,
Rodzice
Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023powiatowy4I miejsce i zdobycie tytułu MISTRZA Powiatu w kategorii klas I-III: Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki
III miejsce i zdobycie tytułu II Wicemistrza Powiatu w kategorii klas VII-VIII: Wojciech Kierepka
Bożena Kasperska, Jolanta Lautenszleger, Mariusz Franus,
Rodzice
Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023szkolny – II etap22Zwycięstwo w II etapie i zdobycie tytułu MISTRZA Szkoły
w kategorii klas I-III:
Hanna Franus , Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki
w kategorii klas VII-VIII:
Wojciech Kierepka
Udział w II etapie i zdobycie tytułu I Wicemistrza Szkoły
w kategorii klas I-III:
Miłosz Oleksowicz, Michał Kierepka, Tymoteusz Bochen
Udział w II etapie i zdobycie tytułu II Wicemistrza Szkoły
w kategorii klas I-III:
Natalia Stankiewicz, Milena Mazur, Wojciech Pleskacz
Udział w II etapie i zdobycie tytułu Znakomitego Czytelnika
w kategorii klas I-III:
Marcel Gałas, Magdalena Kudyba, Dominik Ważny, Aleksandra Bielecka, Bartosz Bereza
w kategorii klas IV-VI:
Aleksandra Sikora, Katarzyna Krzyszycha, Krzysztof Mazur, Marcel Pach
w kategorii klas VII-VIII:
Jagoda Stankiewicz, Lena Pacyna, Szymon Kudyba

Bożena Kasperska, Jolanta Lautenszleger, Grzegorz Wajs, Rodzice
Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023szkolny – I etap26Zdobycie kompletu sprawności I etapu i tytułu Aktywnego Czytelnika
w kategorii klas I-III:
Marcel Gałas, Dominik Ważny, Magdalena Kudyba, Adam Sikora, Fabian Ważny, Miłosz Oleksowicz, Natalia Stankiewicz, Aleksandra Winiarz, Bartosz Bereza, Aleksandra Bielecka, Hanna Franus, Wojciech Pleskacz, Milena Mazur, Michał Kierepka, Tymoteusz Bochen, Miłosz Szajdecki
w kategorii klas IV-VI:
Katarzyna Krzyszycha, Aleksandra Sikora, Krzysztof Mazur, Maja Stankiewicz
w kategorii klas VII-VIII:
Jagoda Stankiewicz, Wojciech Kierepka, Lena Pacyna, Szymon Kudyba
uczestnik I etapu w kategorii klas I-III:
Natalia Bochen

Bożena Kasperska, Jolanta Lautenszleger, Grzegorz Wajs, Rodzice
Zostały przyznane dyplomy i nagrody w konkursie „Wielka Liga Czytelników”. Łącznie, w tym projekcie czytelniczym, z naszej szkoły wzięło udział 26 uczniów, którzy przeczytali 140 książek, nie będących lekturami. Z tej grupy, trójka uczniów z klas I-III: Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki zajęła I miejsce w Polsce i zdobyła tytułu MISTRZA POLSKI. Aby dojść do finału, należało w poszczególnych etapach konkursu , wykazać się doskonałą znajomością treści 9 przeczytanych książek. Otrzymali dyplom oraz płaskorzeźbę wykonaną przez naszego nauczyciela pana Grzegorza Wajsa. III miejsce w powiecie i zdobycie tytułu II Wicemistrza Powiatu w kategorii klas VII-VIII uzyskał Wojciech Kierepka. Pozostali uczniowie, za zdobycie kompletu sprawności z 5 przeczytanych książek, uzyskali tytuł Aktywnego Czytelnika, za napisanie testu kwalifikacyjnego – ze znajomości szóstej przeczytanej książki – poniżej 70% zdobyli tytuł Znakomitego Czytelnika, od 70% do 80% uzyskali tytuł II Wicemistrza Szkoły, od 80% do 90 % wywalczyli tytuł I Wicemistrza Szkoły. GRATULUJEMY! Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom – Jolancie Lautenszleger, Marcie Kościeleckiej, Mariuszowi Franusowi, Bożenie Kasperskiej, Grzegorzowi Wajsowi – za zaangażowanie w realizację projektu czytelniczego i osiągnięcie spektakularnego SUKCESU.

Dzisiaj nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki reprezentowała szkołę podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu WLC. Do testu ze znajomości książki pt. „Tarmosia” przygotowywali się pod okiem swoich rodziców oraz Pań: Jolanty Lautenszleger, Marty Kościeleckiej, Bożeny Kasperskiej. Za naszą drużynę kciuki trzymają również nasza Pani dyrektor oraz Panie bibliotekarki z MGBP w Narolu. Wyniki wkrótce!!!

Mamy Mistrzów Polski w Wielkiej Lidze Czytelników!!! BRAWA dla naszej drużyny! Hanna Franus, Aleksandra Winiarz oraz Miłosz Szajdecki najpierw zdobyli tytuł Mistrza Województwa, a potem przeszli do finału ogólnopolskiego. Tutaj zmierzyli się z 263 drużynami z całej Polski w kategorii klas 1-3. Link do wyników: https://wielkaliga.pl/polska/final/test-krajowy-wyniki.pdf Uzyskali 175 punktów na 180 możliwych do zdobycia. Aby zostać mistrzem Polski, należało zdobyć 90% poprawnych odpowiedzi. Nasza drużyna uzyskała 97% i uplasowała się na 21 miejscu w Polsce oraz na 4 w województwie podkarpackim. Tytuł Mistrza Polski w naszym województwie w tej kategorii wiekowej zdobyło 31 szkół spośród 48, które zakwalifikowały się do finału. GRATULUJEMY SUKCESU!

Sukces naszych czytelników! Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza drużyna w kategorii klas 1-3 zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego Wielkiej Ligi Czytelników. W półfinałach uzyskali 130/130 punktów. Rozwiązanie testu online zajęło im 33 minuty. Przy udzielaniu odpowiedzi byli pewni i zdecydowani. GRATULUJEMY Hani Franus, Oli Winiarz i Miłoszowi Szajdeckiemu. Bardzo dziękujemy ich rodzicom i nauczycielkom – J. Lautenszleger, B. Kasperskiej – za wspólne czytanie z dziećmi, przygotowywanie pytań i ilustracji do treści książki Justyny Bednarek „Smopsy”. To pierwszy taki sukces w historii szkoły i powiatu. Przed uczestnikami konkursu ostatnie wyzwanie – finał ogólnopolski, który odbędzie się 11 maja 2023 r. Trzeba przeczytać książkę Tomasza Samojlika „Tarmosia”, Wydawnictwo Agora, Warszawa 2021. Przygoda z czytaniem trwa nadal. Trzymamy mocno za naszą drużynę kciuki.

28 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie Różanieckiej odbył się finał Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Uczniowie z czterech szkół powiatu lubaczowskiego rozwiązywali test online ze znajomości konkursowych książek. Z naszej szkoły jedną drużynę stanowili: Hanna Franus (z klasy II), Aleksandra Winiarz (z klasy II), Miłosz Szajdecki ( z klasy III). Oni to rozwiązywali test dotyczący książki Emilii Becker „Marcel i czas”. Natomiast drugą jednoosobową drużynę tworzył Wojciech Kierepka (z klasy VII), który rozwiązywał test do książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Stan splątania”. 6 marca br. zostaną ogłoszone wyniki, czekamy więc na nie z niecierpliwością.

Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki zajęli I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligii Czytelników i zostali uhonorowani tytułem Mistrza Powiatu. Natomiast Wojciech Kierepka zajął III miejsce w tym konkursie i uzyskał tytuł II Wicemistrza Powiatu. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Lubaczowie. Wzięli w nim udział kierownik biblioteki Renata Stefanik, jej współpracownik Lucyna Zabrońska oraz nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych: nr 1 w Lubaczowie, w Lisich Jamach, w Oleszycach. Nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty, dlatego im bardzo gratulujemy. Ale to nie koniec czytelniczych zmagań dla Mistrzów Powiatu, ponieważ zostali oni uczestnikami VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Hania, Ola i Miłosz wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, w którym wykażą się znajomością książki Justyny Bednarek pt: „Smopsy”. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!!!

Nasi uczniowie dobrze czują się w świecie książek. W ramach I etapu konkursu WLCz – 10 stycznia 2023 r. – 32 uczestników przeczytało 130 pozycji książkowych. Możemy być z nich dumni, bo czytaniem wzbogacili swoje słownictwo, poprawili swoją zdolność koncentracji i pogłębili wiedzę. Dzisiaj odbył się II etap konkursu WLCz. Przystąpiło do niego 22 uczniów. Pisali test kwalifikacyjny sprawdzający znajomość treści następujących książek: grupa 1-3 „Cukierku, Ty łobuzie”, grupa 4-6 „Wiłka smocza dziewczynka”, grupa 7-8 „Hobbit czyli tam i z powrotem”.Wyniki zostaną ogłoszone do końca tego tygodnia.

Akcja „Wybory książek”. Dyrektorka MGBP w Narolu Pani Dorota Szularz oraz jej współpracownice Pani Barbara Sikora i Pani Barbara Sikora przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły tajne głosowanie na najciekawszą książkę. Zebrane informacje z akcji zostaną uwzględnione przy planowaniu zakupów książek. Panie wręczyły uczniom zakładki do książek i utrwaliły zasady dbania o książki.

Brawa dla kolejnych czytelników biorących udział w akcji „Poczytaj mi, kolego”. Uczniowie kl. VI przynieśli swoje ulubione książki tj. „Harry Potter”, „Hobbit”, „Felix, Net i Nika” i czyli 2 godz. lekcyjne.

Akcja „Poczytaj mi, kolego” cieszy się popularnością. Dzisiaj – 12 maja 2023 r. – dołączyli do niej uczniowie kl. VII. Super!!!

Klasa III też wzięła udział w akcji „Poczytaj mi, kolego”. 15.maja 2023 r.głośno czytali książkę Tomasza Samojlika „Tarmosia”.

W ramach „Tygodnia Bibliotek 2023”, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach z teatrzykiem kamishibai. Z uwagą słuchały czytanej baśni „Słowik” H. CH. Andersena. Poprawnie odpowiadały na pytania dotyczące baśni, za co otrzymały słodkie żelki. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem bajek do domu.

Warzywa, to samo zdrowie. Uczniowie kl. VI zachęcali dzieci ze świetlicy do jedzenia świeżych warzyw wraz z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą – autorami wierszy o warzywach. W naszym ogródku permakulturowym niektóre z nich próbowaliśmy.