WLC – finał ogólnopolski 2023

Dzisiaj nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Hanna Franus, Aleksandra Winiarz, Miłosz Szajdecki reprezentowała szkołę podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu WLC. Do testu ze znajomości książki pt. „Tarmosia” przygotowywali się pod okiem swoich rodziców oraz Pań: Jolanty Lautenszleger, Marty Kościeleckiej, Bożeny Kasperskiej. Za naszą drużynę kciuki trzymają również nasza Pani dyrektor oraz Panie bibliotekarki z MGBP w Narolu. Wyniki wkrótce!!!

Mamy Mistrzów Polski w Wielkiej Lidze Czytelników!!! BRAWA dla naszej drużyny! Hanna Franus, Aleksandra Winiarz oraz Miłosz Szajdecki najpierw zdobyli tytuł Mistrza Województwa, a potem przeszli do finału ogólnopolskiego. Tutaj zmierzyli się z 263 drużynami z całej Polski w kategorii klas 1-3. Link do wyników: https://wielkaliga.pl/polska/final/test-krajowy-wyniki.pdf Uzyskali 175 punktów na 180 możliwych do zdobycia. Aby zostać mistrzem Polski, należało zdobyć 90% poprawnych odpowiedzi. Nasza drużyna uzyskała 97% i uplasowała się na 21 miejscu w Polsce oraz na 4 w województwie podkarpackim. Tytuł Mistrza Polski w naszym województwie w tej kategorii wiekowej zdobyło 31 szkół spośród 48, które zakwalifikowały się do finału. GRATULUJEMY SUKCESU!